DOÇ.DR.SALİH MARANGOZ
Geri Dön

Salih Marangoz

Tel +90 (312) 305 12 09
Belgeç (faks) +90 (312) 310 01 61
E-posta salih@marangoz.org

 

 

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi İngilizce Tıp Bölümü'nden 2000 yılında mezun oldu. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Ana Bilim Dalı'nda ihtisasını tamamlayarak 2005 yılında ortopedi ve travmatoloji uzmanı oldu. 2009 yılında Hacettepe Üniversitesi Ortopedi ve Travmatoloji Ana Bilim Dalı'nda öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladı.

İhtisasının son yılında Avrupa Ortopedi ve Travmatoloji Cemiyetleri Federasyonu gezici eğitim ödülünü (EFORT Travelling Fellowship) aldı. 2006 ve 2007 yılları arasında ABD, New York şehrindeki New York University – Hospital for Joint Diseases, Center for Children'da bir sene süreyle çocuk ortopedisi üzerine klinik yan dal uzmanlığı yaptı (clinical fellowship). 2007 ve 2008 yılları arasında ise yine ABD'de,Baltimore şehrinde ekstremite rekonstrüksiyonu, deformite düzeltici cerrahi ve eksternal fiksatörler üzerine Sinai Hospital of Baltimore, Rubin Institute for Advanced Orthopedics, The International Center for Limb Lengthening merkezinde bir yıl süreyle ikinci klinik yan dal uzmanlığı yaptı.

Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği (TOTBİD), Avrupa Çocuk Ortopedisi Derneği (EPOS) ve Amerikan Ekstremite Uzatma ve Rekonstrüksiyonu Derneği (LLRS) üyesidir.

Özel ilgi alanları çocuk ortopedisi ve her türlü ekstremite deformitesidir. Bunlar arasında Gelişimsel Kalça Displazisi (Doğuştan Kalça Çıkığı), Pes Ekinovarus (Çarpık Ayak), Perthes Hastalığı, Serebral Palsi, Fibula Hemimelisi, Konjenital Femoral Eksiklik gibi hastalıklar yer almaktadır. Pes Ekinovarusta Ponseti tedavisi, her türlü bacak eğrilikleri ve kısalıklarının İlizarov yöntemi ve bilgisayar destekli sirküler eksternal fiksatörler ile tedavisi de özellikle ilgilendiği konular arasındadır.